LIONS CLUB KROTOSZYN
zainaugurował swoją działalność 6 lutego 1991 roku. Dziś liczy 30 członków. Swoją główną aktywność skupia na pomocy dzieciom. Jest ona widoczna w wydarzeniach i akcjach, które od lat prowadzimy. Integrujemy krotoszyńskie środowisko ludzi sukcesu, którzy chcą uczestniczyć w filantropijnych działaniach klubu, tym samy pomagając potrzebującym...
 od 2010 r.
PREZYDENT
KLUBU

w kadencji 2022/2023

Tomasz Głuch

VI Wakacyjne wojaże z Lions Club Krotoszyn

Dzieci z powiatu krotoszyńskiego w terminie od 28 lipca do 3 sierpnia 2018 roku odpoczywały w Świeradowie Zdrój w ramach projektu „Wakacje z Lions Club”. Lions Club Krotoszyn po raz VI sfinansował kolonie dla młodzieży z powiatu krotoszyńskiego.

Podczas wakacyjnego wyjazdu koloniści poznali uroki naszego kraju, Niemiec i Republiki Czech. W Świeradowie Zdrój uwagę młodzieży zwrócił Park i Dom Zdrojowy.
W upalny dzień można było chwilę odpocząć przy wodospadzie Kwisa, aby nabrać sił do dalszej wędrówki po górach. Dzieci również podziwiały zaporę wodną w Leśnej koło której rozlewa się piękne Jezioro Leśniańskie oraz rozpościera się widok na zamek Czocha.
W Niemczech niezwykłe wrażenie zrobiła różnorodność architektoniczna miasta Gȍrlitz, które koloniści zwiedzali zarówno po stronie polskiej, jak i niemieckiej. Kolejnym punktem wycieczki był Bautzen wyróżniający się przede wszystkim urokliwą starówką oraz kolorowymi kamieniczkami. W południowo- wschodniej części Saksonii młodzież odwiedziła Zittau, aby przespacerować się malowniczym deptakiem w celu poznania historii renesansowego ratusza. Na terenie Czech atrakcją stał się wjazd kolejką gondolową na górę Ještěd, z której można było zobaczyć przepiękną panoramę oraz słynne skocznie narciarskie w Libercu. Podczas kolonii młodzież uczestniczyła w różnorodnych konkursach i zabawach, zajęciach sportowych, tanecznych i profilaktycznych. Koloniści mieli możliwość aktywnie i miło spędzić czas w Świeradowie Zdrój.

Tekst: Psycholog PCPR Anita Głód
Foto: Anita Głód