III Koncert Charytatywny

Organizatorzy: Lions Club Krotoszyn / Krotoszyński Ośrodek Kultury

Cel: sfinansowanie kolonii dla dzieci o trudnej sytuacji materialnej i z rodzin zastępczych z terenu powiatu krotoszyńskiego

Gaba Kulka śpiewa, pisze piosenki i gra na fortepianie. Można powiedzieć, że jej muzyka to progresywny pop: Pstrokata mieszanka gatunków, od fortepianowego rocka, przez jazz, po weillowski kabaret.
Wydała cztery autorskie płyty: "Out", pokryty złotem "Hat, Rabbit", koncertowe "Wersje", oraz ?The Escapist". Nagrodzona między innymi Fryderykiem (wokalistka roku 2009), Mateuszem Programu Trzeciego Polskiego Radia, główną nagrodą Transvocale we Frankfurcie, nominowana do Paszportu Polityki.
"The Escapist", jej najnowszy, studyjny album ukazał się we wrześniu 2014. Tak pisze o płycie Jarek Szubrycht: "The Escapist" to dobry tytuł, bo Gaba Kulka znów uciekła konkurencji. Tak dojrzałej, w pełni autorskiej płyty (...) nie nagrała żadna polska wokalistka od czasów... 'Hat, Rabbit'.

Gaba współpracuje z innymi artystami często i chętnie. Owoce tych działań to między innymi retro-popowy "Sleepwalk" duetu Kucz/Kulka, album piosenek Wojciecha Młynarskiego nagrany z projektem Młynarski Plays Młynarski, mroczny "The Saintbox" z pogranicza jazzu i folku współtworzony z Olem Walickim, płyta nietuzinkowych coverów Iron Maiden "Baaba Kulka", a także - nagrany również z zespołem Baaba -czestaw zapomnianych perełek polskiego big-beatu "Piastelsi". Gaba jest też autorką piosenek, które znalazły się płytach artystów takich jak Hey, Smolik, czy Reni Jusis.
Koncertuje w całej Polsce, z towarzyszeniem zespołu w którego skład wchodzą perkusista Robert Rasz, basista Wojtek Traczyk, oraz klarnecista Wacław Zimpel. Występowała także Londynie, Berlinie, Kolonii, Frankfurcie, Pradze, Oslo i Tajpej.