Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Życie klubowe » Działalność » życie klubowe » 20-lecie LC Krotoszyn
Piękne hasło lionizmu „We serve” realizujemy na co dzień, dzieląc czas jaki mamy do dyspozycji na pracę zawodową, rodzinę, przyjaciół i znajomych,... więcej
05/06/2016
W sobotę 6 lutego 2016 roku w Krotoszynie odbyły się uroczyste obchody 25-lecia istnienia Lions Club Krotoszyn. Oficjalne uroczystości rozpoczęły się o... więcej
06/02/2016
W sobotę 14.11.2015 roku członkowie Lions Club Krotoszyn: Piotr Janiak, Jan Pulchny, Zbigniew Romała oraz Piotr Bochyński, wzięli udział w obradach... więcej
14/11/2015
W dniu 03 czerwca 2015 r. na strzelnicy Bractwa Kurkowego w Koźminie Wielkopolskim odbyło się przekazanie prezydentury w Lions Club Krotoszyn. Pełniący... więcej
03/06/2015
In memoriam… Charles Mallard (31.08.1928 - 03.01.2015) W sobotę 3 stycznia 2015 r. dotarła do nas bolesna wiadomość o śmierci Liona Charles’a... więcej
03/01/2015
W dniach 6/7 czerwca 2014 r. odbył się pierwszy spływ kajakowy dla Lionów z regionu centralno-zachodniego na rzekach Barycz-Młynówka. Organizatorem... więcej
07/06/2014
W dniu 14 września 2013 roku w Skałowie koło Koźmina Wielkopolskiego odbył się integracyjny Krotoszyński Turniej Tenisa Stołowego. Pomysłodawcami i... więcej
14/09/2013
W dniach 10-12 czerwca 2011 r. nasz Klub obchodził swoje 20. urodziny. Spotkanie powitalne w piątkowy wieczór w ogródku restauracji Wawrzyniak, z... więcej
11/06/2011
Lions Clubs International w Polsce w latach 1989 - 2009 wydanej w maju 2009 r. z okazji 20-lecia ruchu Lions w Polsce więcej
15/05/2009

20-lecie LC Krotoszyn

proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieW dniach 10-12 czerwca 2011 r. nasz Klub obchodził swoje 20. urodziny. Spotkanie powitalne w piątkowy wieczór w ogródku restauracji Wawrzyniak, z muzycznym tłem pięknie jazzującej, nowopowstałej krotoszyńskiej kapeli, wprowadziło bardzo szybko wszystkich jego uczestników w cudowny nastrój, który utrzymywał się już do końca tej 3-dniowej imprezy.
Przybyło do nas w tych dniach wielu gości z Polski i zagranicy – nasz Gubernator, Ryszard Jakubowski wraz z małżonką, Past Gubernator Daniel Wcisło, przedstawiciele LC Poznań 1990, LC Leszno, LC Kalisz, LC Jarocin, silna grupa przyjaciół z naszego klubu założycielskiego LC Wienhausen-Flotwedel z Dolnej Saksonii, koledzy z duńskiego klubu LC Stevens oraz rumuńskiego LC Oradea 22. Powitania, uściski, całusy i wiele, wiele miłych, serdecznych słów. Jak to w gronie dobrych przyjaciół.
proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęciePo sobotnim przedpołudniu, spędzonym w domach i ogrodach członków naszego Klubu, przyszła pora na główną uroczystość w pięknej, reprezentacyjnej sali krotoszyńskiego ratusza, którą swoją obecnością zaszczycili także przedstawiciele lokalnych władz samorządowych oraz naszych sponsorów i beneficjentów naszej działalności.
Było bardzo dostojnie i elegancko. Wiele przemówień, wspomnień, gratulacji, życzeń i podziękowań – za pomoc dla krotoszyńskich szkół, przedszkoli, ośrodków integracyjnych, stowarzyszeń oraz pomoc indywidualną dla ludzi w potrzebie. Padło wiele pięknych słów, wyrazów wdzięczności i zrobiło nam się bardzo ciepło na sercu, i poczuliśmy przez chwilę odrobinę dumy z tego, że chyba jednak udało nam razem coś dobrego przez te 20 lat zrobić, że było warto. Krótkie przemówienie matki kilkunastoletniego chłopca z porażeniem mózgowym, a potem jego, proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęciesiedzącego na wózku inwalidzkim i z trudem wygłaszającego kilka prostych, ale jakże wzruszających zdań, sprawiło, że niejednemu z nas zaschło w gardle, a w oczach pojawiły się łzy. Jak wiele jest ludzi w potrzebie, jak wiele boryka się na co dzień z problemami, o których większość z nas nie ma najmniejszego pojęcia. Warto, naprawdę warto, robić coś dla innych. Chociażby po to, żeby jeden raz usłyszeć to, co padło z ust tej matki i jej syna.
W wielu przemówieniach pojawiały się słowa o przyjaźni, takiej szczerej, prawdziwej, głębokiej. I o lioniźmie, jego istocie, wartościach, jego fundamentach.
Ta atmosfera przyjaźni oraz poczucie wspólnoty lioneskiej, przekraczającej granice narodowe, wiekowe, kulturowe, łączącej wszystkich nas pod mottem „We serve”, towarzyszyła nam do końca obchodów jubileuszowych.
proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieI jeszcze jedna rzecz, drobna wprawdzie, ale za to bardzo miła, myślę, że szczególnie dla naszych kochanych pań, które towarzyszyły nam i wspierały nas przez te 20 lat – to przytoczone przez prezydenta naszego klubu założycielskiego, Friedricha-Wilhelma Hartmanna, słowa niemieckiego poety, Heinego, o „Afrodytach znad Wisły”. I chociaż nam, członkom LC Krotoszyn, przybyło 20 lat, a niektórym z nas urosły brzuchy, poszroniały nieco głowy, czy przerzedziły się czupryny, to czas jakby oszczędził nasze panie, co można było stwierdzić na zdjęciach z wspomnieniowej wystawy, w hallu ratusza.
A wieczorem w sobotę była eksplozja radości, humoru i wspaniałej zabawy na jubileuszowym balu charytatywnym. Blisko sto osób bawiło się razem do wczesnych godzin porannych. Nie było osób siedzących, a partnerzy i partnerki do tańca się zmieniali się co chwilę. Było luźno, swobodnie, wesoło. Tak naprawdę razem, całą salą, można się bawić jedynie w gronie dobrych przyjaciół.
I przyszła niedziela, pożegnania, kolejne uściski, całusy i zobowiązania do ponownych odwiedzin. I jeszcze wycieczka z grupą niemiecko-duńską do wybranych miejsc związanych z początkami państwa polskiego w Poznaniu i Rogalinie, i wieczór na przepięknym poznańskim rynku.
A gdzieś, zupełnie w tle tej imprezy, krótka rozmowa w sobotnie popołudnie z Rysiem Jakubowskim i Jurkiem Jamborem na temat założenia nowego klubu LIONS w Wielkopolsce. Byłoby pięknie zacząć następne 20 lat od takiego projektu.

Aleksander Zielonka 
Wiceprezydent LC Krotoszyn kadencji 2010/2011