II Halowy Turniej Piłki Nożnej

W dniach 14-15 stycznia 2017 roku na parkiecie sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie odbył się II Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Lions Club Krotoszyn, zorganizowany w tym roku w ramach obchodów 100-lecia ruchu LIONS. Wzięło w nim udział 20 drużyn – prawie 200 chłopców i dziewczynek w wieku 7 – 10 lat, podzielonych na dwie kategorie: Orlik (roczniki 2006-2007) oraz Żak (roczniki 2008-2009).
Na boisku zaprezentowały się drużyny z Krotoszyna, Koźmina Wielkopolskiego, Dobrzycy, Ostrowa Wielkopolskiego, Gorzyc Wielkich, Goliny, Lipna oraz Pępowa. Patronat na Turniejem objął Burmistrz Krotoszyna, zaś patronatu medialnego podjęły się TVP 3 Poznań, Radio Merkury oraz Gazeta Krotoszyńska. Organizatorem Turnieju był krotoszyński Klub Lions przy współpracy klubu UKS „Trójka” Krotoszyn, działającego przy Zespole Szkół nr z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie.
Swą obecnością zaszczyciła Turniej Wicegubernator Maria Sterczewska oraz Przewodniczący Strefy – Grzegorz Szmolke.
Po meczach eliminacyjnych, które odbyły się w sobotę 14 stycznia, niedzielne finały przyniosły rozstrzygnięcia w obydwu kategoriach wiekowych:
Kategoria Orlik:
1.      Reprezentacja Akademii Krecika Ostrów Wielkopolski
2.      Orzeł II Lipno
3.      KKS Astra Trójka Krotoszyn
Kategoria Żak:
1.      Reprezentacja Akademii Krecika Ostrów Wielkopolski
2.      Dąbroczanka Pępowo
3.      Akademia Talentów Krotoszyn
Na szczególne podziękowania ze strony LC Krotoszyn - za współpracę w organizacji turnieju – zasłużyli Pani Mariola Kaźmierczak – Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 z OI w Krotoszynie, Pan Łukasz Baran – trener UKS „Trójka” Krotoszyn oraz Przewodnicząca Regionu Centralno-Zachodniego Izabela Ciszak i Joanna Skorupska-Górska z zaprzyjaźnionego klubu LC Poznań New Design.
Osobne podziękowania należą się Rodzicom dzieci z UKS „Trójka” Krotoszyn, których pomoc była nieoceniona.

Piotr Bochyński