Letni wypoczynek z Lionami

Lions Club Krotoszyn już po raz czwarty z rzędu sfinansują letni wypoczynek dla dzieci z rodzin o trudnej sytuacji materialnej i rodzin zastępczych w ramach projektu „Wakacje z Lions Club”. Ideą Lions Club jest pomoc w wychowaniu i edukacji, wspieranie uzdolnionych dzieci i młodzieży w kształceniu i starcie w dorosłe życie oraz bezinteresowna pomoc potrzebującym.
W dniu 8 czerwca 2016 roku w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie odbyło się spotkanie rodziców, których dzieci spędzą wakacyjny czas na koloniach w Czechach. Krotoszyński Klub Lions reprezentowali: Jacek Zawodny i Grzegorz Szmolke.
Z ramienia PCPR obecny był dyrektor Andrzej Piotrowski, kierownik Działu Wsparcia Rodziny Renata Zych-Kordus oraz psycholog i koordynator wyjazdu Anita Głód. W spotkaniu uczestniczył również organizator Grzegorz Kosmacz.
Podczas kolonii dzieci i młodzież czeka mnóstwo atrakcji w postaci ciekawych zajęć oraz wyjazdów. Młodzi Krotoszynianie będą mieli możliwość podziwiania pięknych zabytków między innymi w stolicy Republiki Czech - Pradze, Jabloncu i Libercu. Z góry widokowej Ještěd będą oglądać panoramę okolicy, a w Harrachovie zobaczą profesjonalną skocznię narciarską. Na dzieci czeka wiele niespodzianek, dzięki którym będą miały możliwość spędzenia czasu w miłej i wakacyjnej atmosferze.

Anita Głód i Jacek Zawodny LC Krotoszyn
foto: PCPR