Od 23 lat znajdujemy czas, żeby pomagać potrzebującym

Swoją główną aktywność Lions Club Krotoszyn skupia na pomocy dzieciom. Jest ona widoczna w wydarzeniach i akcjach, które od lat prowadzimy. Możemy się pochwalić, że od wielu lat cyklicznie organizujemy Andrzejki i Bal Karnawałowego, w których biorą udział nasi przyjaciele, sympatycy i darczyńcy. W ten sposób integrujemy krotoszyńskie środowisko ludzi sukcesu, którzy chcą uczestniczyć w filantropijnych działaniach klubu, tym samy pomagając potrzebującym w powiecie krotoszyńskim.

Krotoszyńskie dzieci wiedzą, że Lioni znajdą dla nich czas podczas Mikołajek, kiedy odwiedzają oddział dziecięcy szpitala powiatowego czy organizując festyn z okazji Dnia Dziecka. Zawsze obdarowujemy ich upominkami i swoim postępowaniem pokazujemy, że są ludzie, którzy nie pozostają obojętni na losy tych najmniejszych.

Oprócz tego zrealizowaliśmy projekty dla dzieci, m.in. współfinansując zakup samochodu do transportu dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Konarzewie, organizujemy kolonie dla dzieci z rodzin ubogich, finansujemy turnusy rehabilitacyjne, organizujemy olimpiady językowe, a dla uzdolnionej młodzieży z rodzin ubogich przygotowaliśmy system stypendialny pomagając im rozwijać własne talenty.

Staramy się przeciwdziałać przemocy w rodzinie poprzez  wyposażenie Niebieskiego Pokoju w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Krotoszynie i finansując pomieszczenia dla dzieci dotkniętych przemocą w rodzinie. Oprócz tego nasze działania doprowadziły do zakupu pomp infuzyjnych dla krotoszyńskich hospicjów.

Jesteśmy jedną z nielicznych organizacji na świecie, która na wsparcie potrzebujących przeznacza 100% funduszy, pozyskanych na działalność statutową. Koszty administracyjne i funkcjonowania pokrywane są ze składek członków.

Od 2010 roku jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego, a pozyskiwanie 1% podatku umożliwia nam w znaczący sposób realizować nowe pomysły. W obecnej kadencji 2013/2014 tworzymy projekt: „Zakup sprzętu do Sali Doświadczania Świata dla Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie”.

Przekaż swój 1% dla naszej Organizacji Pożytku Publicznego

Lions Club Krotoszyn
KRS 0000012471, Konto: WBK o/Krotoszyn 58 1090 1157 0000 0000 1501 5226

Prezydent Sławomir Bujakiewicz, tel. 603 649 692
www.krotoszyn.lions.org.pl, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jacek Zawodny