Jacek Wójcicki w Krotoszynie

W sobotę 13 kwietnia 2019 r. w kinie Przedwiośnie odbył się koncert charytatywny, na którym wystąpił Jacek Wójcicki. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc dla osób ciężko dotkniętych przez los – mieszkańców naszego powiatu. Organizatorem koncertu był Lions Club Krotoszyn, we współpracy z Krotoszyńskim Ośrodkiem Kultury.

Jacek Wójcicki to wszechstronnie uzdolniony aktor i piosenkarz. Najwcześniej ujawnił swój talent w Piwnicy pod Baranami – kabarecie literackim w Krakowie. Na jego repertuar składają się piosenki pisane głównie przez krakowskich poetów i kompozytorów. Występuje też w scenkach rodzajowych i charakterystycznych oraz parodiach o kabaretowym rodowodzie. Śpiewa zazwyczaj przy kameralnym akompaniamencie skrzypiec i fortepianu.

Jest obdarzony talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie, porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych. – Jacek na scenie staje się fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki. Idźcie popatrzeć, jak występuje! Podziwiajcie! Zaproście do domu! – tak zapowiadał go w Piwnicy pod Baranami Piotr Skrzynecki, jej legendarny założyciel i wieloletni dyrektor.

J. Wójcicki na co dzień występuje z największymi gwiazdami, m.in. Grażyną Brodzińską, Małgorzatą Walewską czy Beatą Rybotycką, z którą stworzyli własny recital. Bierze także gościnny udział w wielu projektach – „Nieszpory Ludźmierskie” Jana Kantego Pawluśkiewicza czy „Woła nas Pan” Włodzimierza Korcza. Jako aktora widzieliśmy go w takich filmach jak „Lista Schindlera” S. Spielberga czy „Ostatni dzwonek” M. Łazarkiewicza.

Artysta oczarował krotoszyńską publiczność. – Koncert był bardzo udany pod względem frekwencji i organizacji. Nie mamy jeszcze pełnej kwoty, jaką udało nam się uzyskać ze sprzedaży biletów. W najbliższym czasie wydamy oświadczenie, w którym poinformujemy o zebranej kwocie – powiedział Jacek Wybierała z Lions Clubu Krotoszyn.

(NOVUS); Tekst i foto Gazeta Lokalna Krotoszyn