Jesteś tutaj: Home » O Klubie » Historia

Historia Klubu

„Jeżeli kochasz, czas zawsze odnajdziesz,
nie mając nawet ani jednej chwili”
Jan Twardowski

Zawsze znajdujemy czas, żeby pomagać potrzebującym

Na południu Wielkopolski znajduje się prawie 30-tysięczny Krotoszyn, w którym od 23 lat działa męski klub. Funkcjonuje on dzięki systematycznej pracy i aktywności swoich członków. 06 lutego 1991 w Krotoszynie został założony klub przez LC Wienhausen – Flotwedel z Dolnej Saksonii. Dzisiaj w szeregach krotoszyńskich lwów jest 31 członków. Jesteśmy ludźmi nadzwyczaj aktywnymi o różnych profesjach. Są wśród nas: menedżerowie, lekarze, prawnicy, nauczyciele i przedsiębiorcy. Jedno nas łączy – chęć pomocy potrzebującym w naszym regionie.
Swoją główną aktywność klub skupia na pomocy dzieciom. Jest ona widoczna w wydarzeniach i akcjach, które od lat prowadzimy. Możemy się pochwalić, że od wielu lat cyklicznie organizujemy Andrzejki i Bal Karnawałowy, w których biorą udział nasi przyjaciele, sympatycy i darczyńcy. W ten sposób integrujemy krotoszyńskie środowisko ludzi sukcesu, którzy chcą uczestniczyć w filantropijnych działaniach klubu, tym samy pomagając potrzebującym w powiecie krotoszyńskim.
Krotoszyńskie dzieci wiedzą, że Lioni znajdą dla nich czas podczas Mikołajek, kiedy odwiedzają oddział dziecięcy szpitala powiatowego czy organizując festyn z okazji Dnia Dziecka. Zawsze obdarowujemy ich upominkami i swoim postępowaniem pokazujemy, że są ludzie, którzy nie pozostają obojętni na losy tych najmniejszych.
Oprócz tego zrealizowaliśmy projekty dla dzieci, m.in. współfinansując zakup samochodu do transportu dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Konarzewie, organizujemy kolonie dla dzieci z rodzin ubogich, finansujemy turnusy rehabilitacyjne, organizujemy olimpiady językowe, a dla uzdolnionej młodzieży z rodzin ubogich przygotowaliśmy system stypendialny pomagając im rozwijać własne talenty.
Staramy się przeciwdziałać przemocy w rodzinie poprzez  wyposażenie Niebieskiego Pokoju w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Krotoszynie i finansując pomieszczenia dla dzieci dotkniętych przemocą w rodzinie. Oprócz tego nasze działania doprowadziły do zakupu pomp infuzyjnych dla krotoszyńskich hospicjów.
Współpracujemy również z klubami z Niemiec, Danii, Francji i Rumuni, realizując wspólne projekty.Cyklicznie organizujemy wydarzenia dla swoich członków, m.in. spływy kajakowe, coroczne spotkania z Paniami, spotkania opłatkowe, Andrzejki i Bal Karnawałowy.
Wielu naszych działań nie moglibyśmy zrealizować, gdyby nie środki finansowe jakie staramy się pozyskać, m.in. z darowizn, od sponsorów, darczyńców, poprzez organizację koncertu, imprez charytatywnych i jarmarku bożonarodzeniowego „Złota Niedziela”.

Od 2010 roku jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego, a pozyskiwanie 1% podatku umożliwia nam w znaczący sposób realizować nowe pomysły. W obecnej kadencji 2013/2014 tworzymy projekt: „Zakup sprzętu do Sali Doświadczania Świata dla Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie”.

Zawsze jesteśmy tam, gdzie są potrzebujący i pomagamy tym, których los nie oszczędził.

Jacek Zawodny

Relacje w mediach:

⇒ Złota Niedziela, 2013 rok

⇒ Dzień Dziecka, 2013 rok

⇒ Koncert Grażyny Łobaszewskiej, 2013 rok

⇒ Złota Niedziela, 2012 rok

Plakat Pokoju, 2011 rok

⇒ Janusz Kmiecik Gubernatorem, 2004

Historia Klubu w latach 1991-2008

Historia LC Krotoszyn na fotografii (fot. Remigiusz Kępa)