Jesteś tutaj: Home » Klub LEO

Nowy Klub LEO

W dniu 3 grudnia 2016 r. w uroczym miejscu – Hotelu Pałac w Orli k/ Koźmina Wielkopolskiego odbyły się dwie uroczystości: Nadzwyczajna Konwencja LEO Polska oraz Charter Night. Organizatorem był Lions Club Krotoszyn oraz Pełnomocnik Gubernatora ds. LEO wraz z Prezydent LEO Polska.
Do miejscowości Orla przyjechały kilkuosobowe delegacje LEO z Gdańska, Poznania, Wrocławia, grupa młodocianych z nowego klubu LEO Alpha ze Szczecina pod nadzorem opiekuna – GLT Marii Czernickiej z LC szczecin Jantar i najliczniejsza grupa startującego klubu LEO z Koźmina, a z Holandii przybył Prezydent  LEF 2017. To był prawdziwy zjazd młodości w pięknie odnowionym XIX-wiecznym pałacu. Przedpołudnie spędzili LEO na warsztatach, po południu odbyła się Konwencja, a wieczorem – uroczyste przyjęcie 26-ciu młodych ludzi z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  w Koźminie,  czyli Charter Night.
Konwencja prowadzona przez obecną Prezydent LEO Polska Dominikę Sawicką przebiegała ściśle według załączonego programu. Został odczytany list Gubernatora Radka Bielickiego,  zaprezentowany dorobek i działania LEO w ubiegłej kadencji, IPDG Zdzisław Ryszkowski wręczył dwa odznaczenia  „LEO Award of Honor” bardzo zasłużonym LEO: Past Prezydent LEO Polska Joannie Przystańskiej  z LEO Club Poznań 1996 i Bartkowi  Felisiakowi z LEO Club Wrocław United Society. Prezydenci wszystkich klubów składali  sprawozdania z dotychczasowych akcji obecnej kadencji i planach na przyszłość.  Młodzi chcą przyjmować kolejnych członków i szukają sposobów na rozpowszechnienie informacji o sobie – m.in. w formie ciekawych ulotek i afiszy rozwieszanych na uczelniach. Sprawozdanie z Konwencji znajdzie się wkrótce na stronie internetowej www.leo.lions.org.pl.
Wieczorną uroczystość zaszczycili: Burmistrz Kożmina Maciej Bratborski, Zastępca Burmistrza Krotoszyna Joanna Król-Trąbka, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca z Koźmina Ilona Bałoniak oraz uczestniczący w Konwencji  członkowie Gabinetu Gubernatora w osobach IPDG Zdzisława Ryszkowskiego, 2VDG Ewy Hełki, Pełnomocnik Gubernatora ds. LEO Beaty Libner oraz GLT Marii Czernieckiej- opiekuna LEO Club Szczecin (klub Alpha). Oczywiście nie zabrakło Prezydenta Tomasza Głucha i członków klubu LC Krotoszyn – sponsora nowo powstałego klubu LEO, a  przede wszystkim  opiekuna nowych członków LEO - Liona Zbigniewa Romały, który całą uroczystość zorganizował i poprowadził. Młodzi LEO składali przyrzeczenie, otrzymali certyfikaty oraz znaczki LEO Omega, klubowy roll-up jako prezent od Okręgu, pamiątkową tabliczkę od obecnych członków Zarządu Okręgu oraz inne prezenty , w tym pluszaka z przeznaczeniem na pierwsze wizyty Mikołajkowe. Był jeszcze koncert gitarowy, uroczysta kolacja i zabawa dla LEO. Brawo dla organizatorów całego wydarzenia.
Notatkę i wrażenia spisała obecna tam

2VDG Ewa Hełka
LC Warszawa Arka

View the embedded image gallery online at: