LIONS CLUB KROTOSZYN
zainaugurował swoją działalność 6 lutego 1991 roku. Dziś liczy 30 członków. Swoją główną aktywność skupia na pomocy dzieciom. Jest ona widoczna w wydarzeniach i akcjach, które od lat prowadzimy. Integrujemy krotoszyńskie środowisko ludzi sukcesu, którzy chcą uczestniczyć w filantropijnych działaniach klubu, tym samy pomagając potrzebującym...
 od 2010 r.
PREZYDENT
KLUBU

w kadencji 2022/2023

Tomasz Głuch

30 lat Lions Club Krotoszyn

Szanowni Państwo,

jako Prezydent bieżącej kadencji mam zaszczyt przywitać Was wszystkich raz jeszcze na dzisiejszej uroczystości. Jest to dla mnie wyjątkowa chwila, gdyż witałem Państwa w podobnych okolicznościach również pięć lat temu.

Kiedy w tamtym czasie zapytano mnie „co to znaczy być Lionem” odpowiedziałem tak:

Być Lionem to przede wszystkim znaczy służyć i pomagać, ale także realizować się na płaszczyźnie społecznej i osobistej. Być Lionem to również mieć świadomość przynależności do największej organizacji charytatywnej na świecie, to możliwość poznawania wielu osób, a znajomości te przeradzają się często w wieloletnie przyjaźnie.

Myślę, te słowa są aktualne w dalszym ciągu i może je potwierdzić każdy z nas, członków LIONS Club Krotoszyn.

Od naszego ostatniego Jubileuszu, nie tylko kontynuowaliśmy realizację stałych projektów, lecz również podjęliśmy się realizacji kilku nowych.

Szczególną uwagę chciałem w tym miejscu zwrócić na:

• pomoc rzeczową dla krotoszyńskich szpitali podczas pandemii COVID-19;
  • organizację kolonii letnich dla dzieci z najuboższych rodzin powiatu krotoszyńskiego;
  • dofinansowanie zakupu placu zabaw dla dzieci z rodziny zastępczej;
  • organizację Dnia Dziecka, balików czy też Mikołajek dla dzieci przebywających w tym czasie w szpitalu;
  • organizacja halowych turniejów piłki nożnej o Puchar Prezydenta Lions Club Krotoszyn
  • ufundowanie stypendiów dla najbardziej uzdolnionych dzieci i młodzieży z terenu powiatu krotoszyńskiego;
  • organizacja konkursu kolęd i pastorałek podczas cyklicznej imprezy dochodowej Złota Niedziela przed Świętami Bożego Narodzenia
  • udział Kolegi Jacka Zawodnego w Lions Charity Run oraz zorganizowanie przez Niego biegu charytatywnego połączonego ze zbiórka dla chorej beneficjentki.

Niezmiennie prowadziliśmy i prowadzimy wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego oraz udzielamy pomocy indywidualnej dla mieszkańców powiatu, związanej przede wszystkim z potrzebami wynikłymi z ciężkich, przewlekłych chorób i trudnej sytuacji materialnej.

Środki na wspomnianą wyżej działalność – oprócz składek członkowskich - pozyskiwaliśmy organizując wiele imprez o charakterze dochodowym: Zabawę Andrzejkową, bożonarodzeniowy jarmark świąteczny Złota Niedziela, Bal Karnawałowy, Koncerty Charytatywne (organizowane we współpracy z LC Kalisz i LC Jarocin) czy też występy Kabaretów.

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego, a przekazywany nam jeden procent podatku stanowi znaczącą pozycję w środkach, którymi dysponujemy.

Nie możemy też zapomnieć o darowiznach, które otrzymujemy od członków Klubu, z zaprzyjaźnionych z nami klubów Lions spoza granic Polski oraz od wielu osób i firm z terenu naszego powiatu a także spoza niego, w tym też od Państwa.

Drodzy Państwo, patrzymy też w przyszłość – chcemy kontynuować nasze stałe projekty oraz realizować nowe, jeszcze nie nazwane, a wynikające z bieżących potrzeb. Mamy również wielką nadzieję, że pozyskamy nowych Członków Klubu, którzy wspólnie z nami realizować będą nasze hasło „We serve”.

W tym miejscu, jako Prezydent Lions Club Krotoszyn, w imieniu wszystkich członków Klubu, kieruję słowa podziękowań do władz samorządowych, wszelkich instytucji, organizacji oraz firm i osób fizycznych wspierających w różny sposób naszą działalność, Koleżanek i Kolegów z innych klubów Lions, a także do mieszkańców powiatu krotoszyńskiego za udzielaną nam pomoc i wsparcie.

Serdecznie dziękuję.

Piotr Bochyński