LIONS CLUB KROTOSZYN
zainaugurował swoją działalność 6 lutego 1991 roku. Dziś liczy 30 członków. Swoją główną aktywność skupia na pomocy dzieciom. Jest ona widoczna w wydarzeniach i akcjach, które od lat prowadzimy. Integrujemy krotoszyńskie środowisko ludzi sukcesu, którzy chcą uczestniczyć w filantropijnych działaniach klubu, tym samy pomagając potrzebującym...
 od 2010 r. 
PREZYDENT
KLUBU

w kadencji 2020/2021


Zbigniew Romała

"Złota Niedziela" po raz XXVIII

W dniach 14 i 15 grudnia 2019 roku - już po raz 28 - na Krotoszyńskim Rynku odbył się Jarmark bożonarodzeniowy "Złota Niedziela" z Lions Club Krotoszyn. Członkowie stowarzyszenia wraz z rodzinami, przygotowali stoiska z kulinariami, ozdobami świątecznymi, jemiołą, choinkami, a także grillem, gulaszem z dziczyzny. Był rónież food truck, który serwował pyszne burgery z dziczyzny. Co roku podczas kiermaszu można wziąć udział w loterii fantowej. Tym razem nagrodą główną była hulajnoga elektryczna.
Chcieliśmy, w ten magiczny czas, dzielić się dobrem z tymi, którzy tego potrzebują ipozyskać środki finansowe na nasze projekty, które realizujemy w myśl idei "We Serve" – Służymy. W sobotę wszystkim przybyłym na jarmark czas umilały występy artystyczne dzieci z przedszkoli z powiatu krotoszyńskiego, Biernat Famili Bandu, zespołu Folklor Błonie oraz chóru szkolnego AKORD.

W ramach imprezy w niedzielę zorganizowano I Powiatowy Przegląd Pastorałek i Piosenek Świątecznych pod patronatem Prezydenta LC Krotoszyn.
14 i 15 grudnia spotkaliśmy się na krotoszyńskim rynku, aby wspólnie pracować, świętować i pomagać, tym których los nie oszczędził. Wszystko po to, aby pozyskać dochód, który pozwoli sfinansować, już po raz siódmy, kolonie dla dzieci w trudnej sytuacji materialnej i z rodzin zastępczych z terenu powiatu krotoszyńskiego, a także zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Dzięki ofiarności mieszkańców, którzy odwiedzili nasze stoiska, udało się uzyskać dochód w wysokości 12.000 złotych,który w całości zostanie przekazany na powyższy cel.powiedział Jacek Zawodny z Lions Clubu Krotoszyn.
Wyniki I Powiatowego Przeglądu Pastorałek i Piosenek Świątecznych pod patronatem Prezydenta Lions Club Krotoszyn:
Grand Prix– Wiktoria Łukowiak (SP Smolice) – nagroda 500 zł
Nagroda główna kat. zespół: (Folklor Błonie) – nagroda 300 zł
Nagroda główna kat. indywidualni wykonawcy: Bianka Brenk (SP 5 Krotoszyn) – nagroda 300 zł

Wyróżnienia:
Joanna Wojcieszyńska (SP Stara Obra) – 100 zł
Antonina Garsztka (SP Stara Obra) – 100 zł
Marat Rak, Joanna Baba (SP 8 Krotoszyn) – 100 zł
Zespół Muzyczny (SP Roszki) – 100 zł

Filmy autorstwa Franciszka Kurzawy:
I Powiatowy Przegląd Pastorałek i Piosenek Świątecznych: https://www.youtube.com/watch?v=r5Spj42OaUQ
Jarmark bożonarodzeniowy Złota Niedziela 2019: https://www.youtube.com/watch?v=TPfPsuxlBsY
Film autorstwa Aleksandry Figlak „Gazeta Krotoszyńska”
https://www.facebook.com/GazetaKrotoszynska/videos/2184351405204412/

Patronat medialny nad imprezą objęła Gazeta Krotoszyńska

tekst: Jacek Zawodny
fot. Piotr Janiak
LC Krotoszyn